آشنایی با سیستم فاضلابی پوش فیت

Rate this post

این نوع لوله ها که در صنعت انتقال فاضلاب به کار برده می شوند از جنس پروپلین ppمخصوص با وزن مولکولی بالا به نام وستوان می باشند و کاربرد بسیار ساده ای دارند.بطوریکه برای متصل نمودن اتصالات و لوله ها به یکدیگر نیازی به استفاده از چسب ،جوس دادن یا انجام سایر کارهای اضافی وجود ندارد.

طراحی لوله و اتصالات این سیستم به نحوی انجام شده که یک طرف هر یک از اجزا دارای جایگاه خاصی برای استقرار حلقه آب بندی و طرف دیگر دارای کاملا اریب است.

راهنمای نصب

جهت نصب لوله و اتصالات تنها کافی است آنها را به محلول آب و شوینده (مثلا مایع ظرفشویی)آغشته نموده و بدون استفاده از هیچ گونه چسب یا ماده خارجی به هم متصل نمایید.

در صورت نیاز به کوتاه نمودن لوله ها ،بعد از برش باید لبه خارجی لوله را با دستگاه کونیک به صورت شیب 15درجه کونیک نموده تا به راحتی از اورینگ عبور نمای.دقت نمایید در محل تماس اورینگ نباید هیچگونه گرد و خاک و یا پلیسه ناشی از برش باقی بماند.پس از اجرا به وسیله بست لوله شبکه را مستحکم و تست نمایید.

سیستم push fit با برخوردار بودن از مزایای منحصر به فرد تحولی اساسی را در مراحل طراحی و اجرای شبکه فاضلاب داخلی ساختمان ها پدید خواهد آورد.

مزایای سیستم پوشفیت:

1_آب بندی کامل و دائمی :

نصب سیستم ساخته شده از پلی اتیلن مستلزم جوش دادن قطعات به یکدیگر است.فرآیند جوش کاری پلیمرها اصولا نیاز به دقت بسیار زیاد دارد و محل های وصل نیز بایدکاملا عاری از گرد وغبار و چربی بوده و المنت حرارتی دستگاه جوش نیز می باید کالیبره باشد .عدم کالیبره می تواند جوش کاری را مختل ساخته و ضریب اطمینان کار را تا حد خطرناکی کاهش دهد.

در مقایسه ،سیستم پوش فیت نیارزی به جوش کاری ندارد لوله ها و اتصالات از طریق حلقه های آب بندی مخصوص که در برابر ترکیبات شیمیائی مختلف بسیار پایدار می باشند به یکدیگر وصل شده و به طور کامل آب بند می شوند و لرزش ها تکان های متعارف و یا نشست ساختمان هرگز آب بندی سیستم را مختل نخواهد کرد.

2_سرعت وسهولت در نصب و اجرا

وجود سوکت در تمامی اجزای سیستم پوش فیت نیاز به جوش کاری ،چسب و سایر عملیات مشابه را برطرف می سازد از طرفی تنوع بسیار زیاد ابعاد و زوایا در اتصالات و هم جنین در اختیار بودن لوله هایی با یک یا دو سوکت در طول های مختلف انجام کار را با سرعت و سهولت میسر میسازد که طبعا موجب صرفه جوئی بسیار زیاد در وقت و هزینه است.

3_عدم نیاز به چسب ،ج.ش دادن و نظایر آن و کاسته شدن زمان و هزینه های اجرایی

4_ایمن در شرایط آتش سوزی 

5_مقاومت بسیار زیاد در برابر آتش ، ضربه و انواع مواد شیمیایی 

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت اجزی متشکه سیستم پوش فیت گرید خاصی از پلی پروپلین می باشد که در مقایسه با پلی اتیلن دارای وزن مولکولی بالاتری بوده و در برابر آب داغ و آتش سوزی مقاوم است و سبک تر بوده و ضربه پذیری به مراتب بالاتری هم دارد .پیدایش ترک های ناشی از تنش های دراز مدت هرگز در قطعات ساخته شده از این ماده اولیه مشاهده نشده وب توجه به ویژگی های شیمیایی ،حرارتی و مکانیکی لوله و اتصالات سیستم های پوش فیت دارای دوام زیادی می باشند.

6_دارای صاف ترین سطوح داخلی ،فاقد هر گونه مانع در برابر جریان 

دارا بودن سطوح داخلی کاملا صیقلی و نبود زائده اضافی در مسیر جریان که منجر به برطرف شدن امکان گرفتگی و انسداد مجاری و کاسته شدن از هزینه های نگهداری و تعمیرات

7_عدم تحمیل بارهای اضافی به ساختمان به دلیل کمی وزن و نبود نیاز به تقویت بخش های پذیرنده بار در ساختمان 

8_قابلیت انطباق و متصل نمودن اجرا سیستم به لوله و اتصالات سایر سیستم های قدیمی اعم از پلیمری و آلیاژی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *