راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

روغن

روغن یکی از مهمترین علتهایی است که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می شود، اگر چه در نگاه اول شاید به نظر شما مانند آب باشد اما باید به این نکته مهم توجه داشت که که وقتی روغن گرمای خود را از دست می دهد تبدیل به جامد می شود به همین علت است که هرگز روغن را در داخل لوله های فاضلاب نریزید پس به این نکته مهم توجه نمایید.

تفاله‌های چای و قهوه

یکی دیگر از مهمترین علت های گرفتگی لوله فاضلاب تفاله هایی است که در وقت شستن ما سهل انگاری کرده و فکر می کنیم که صافی جلوی تفاله ها را می گیرد و اقدام به ریختن تفاله ها می کنیم اما این را نمیدانیم که تفاله های ریز وارد لوله فاضلاب شده و به جداره لوله ها می چسبد. پس پیشگیری بهتر از درمان است و تا می توانیم از این کار پرهیز کنیم.

مواد غذایی نشاسته‌دار

مواد غذایی نشاسته دار مانند برنج ژله و ماکارونی و همچنین غذاهای فیبردار برای لوله ها مانند سم عمل می کند. چون وقتی اینها با هم ترکیب می شوند حجم آنها به مقدار قابل ملاحضه ای زیاد شده و باعث افزایش چسبندگی می شود به همین علت است که حتما باید رعایت نمایید که قبل از شستن ظرف ها آنها را در داخل سطل اشغال خالی نمایید.

پوست تخم‌ مرغ و استخوان ماهی

پوست تخم مرغ و استخوان ماهی یکی دیگر از عواملی است که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده دوبار تاکید می کنیم حتما این مواد را در داخل سطل اشغال ریخته تا مانع از ورود آنها به لوله و سپس گرفتگی لوله شود مهمترین نکته ای که باید ذکر کنم این است اگر ما موارد گفته شده را رعایت کنیم تا چندین سال ما شاهد گرفتگی لوله نباشیم، پس رعایت کنیم.