پوش فیت

پوش فیت و مزایای استفاده از پوش فیت

Rate this post

پوش فیت

پوش فیت و مزایای استفاده از پوش فیت که نمونه های از آن را ذکر می کنیم:

1)- آب بندی کامل و دائمی

نصب سیستم ساخته شده از پلی آتیلین مستلزم جوش دادن قطعات به یکدیگر است. فرایند جوش کاری پلیمرها اصولا نیاز به دقت بسیار زیاد دارد و محل های وصل نیز بایدکاملا عاری از گرد و غبار و چربی بوده والمنت حرارتی دستگاه جوش نیز می باید کالیبره باشد. عدم کالیبره بودن می تواند جوش کاری را مختل ساخته و ضریب اطمینان کار را تا حد خطرناکی کاهش دهد.

در مقایسه سیستم پوش فیت نیازی به جوش کاری ندارد لوله ها و اتصالات از طریق حلقه های آب بندی مخصوصی که در برابر ترکیبات شیمیایی مختلف بسیا پایدار می باشد به یکدیگر وصل شده و به طور کامل آب بندی می شوند و لرزش ها تکان های متعارف و یا نشست ساختمان هرگز آب بندی سیستم مختل نخواهد کرد.

پوش فیت

پوش فیت

مزایای استفاده از پوش فیت

2)- سرعت و سهولت در نصب و اجرا

وجود سوکت در تمامی اجزای سیستم پوش فیت نیاز به جوش کاری، چسب و سایر عملیات مشابه را برطرف می سازد از طرفی تنوع بسیار زیاد ابعاد و زوایا در اتصالات و هم چنین در اختیار بودن لوله هایی با یک یا دو سوکت در طول های مختلف انجام کار را با سرعت و سهولت میسر می سازد که طبعا موجب صرفه جویی بسیار زیاد در وقت هزینه است.

3)- عدم نیاز به چسب جوش دادن و نظایر آن و کاسته شدن زمان و هزینه های اجرایی

4)- ایمن در شرایط آتش سوزی

5)- مقاومت بسیار زیاد در برابر آتش، ضربه و انواع مواد شیمیایی

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت اجزای متشکله سیستم پوش فیت گرید خاصی از پلی پروپیلن می باشد که در مقایسه با پلی اتیلن دارای وزن مولکولی بالاتری بوده و در برابر آب داغ و آتش سوزی مقاوم است و سبکتر بوده و ضربه پذیری به مراتب بالاتری هم دارد.

پوش فیت

پیدایش ترک های ناشی از تنش دراز مدت هرگز در قطعات ساخته شده از این ماده اولیه مشاهده نشده و با توجه به ویژگی های شیمیایی، حرارتی، و مکانیکی لوله و اتصالات سیستم های پوش فیت دارای دوام زیادی می باشند.

6)- دارای صاف ترین سطوح داخلی، فاقد هرگونه مانع در برابر جریان

دارا بودن سطوح داخلی کاملا صیقلی و نبود هیچ گونه زائده اضافی در مسیر جریان که منجر به برطرف شدن امکان گرفتگی و انسداد مجاری و کاسته شدن از هزینه های نگهداری و تعمیرات

7)- عدم تحمیل بارهای اضافی به ساختمان به دلیل کمی وزن و نبود نیاز به تقویت بخش های پذیرنده بار ساختمان

8)- قابلیت انطباق و متصل نمودن اجرا سیستم به لوله و اتصالات سایر سیستم های قدیمی اعم از پلیمری و آلیاژی

شرکت کوروش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *